Sutartos varžybos. Egzistuoja?

Kiek tik pamenu lažybų istoriją Lietuvoje tai vis atsirasdavo šimtai lošimo rinkos dalyvių „turinčių patikimos informacijos“ apie sutartas lažybas (match fixing). Deja tas retai kada pasitvirtindavo, nors jie bandydavo apgaudinėti žmones ir ne retais atvejais susirinkdavo nemažai pinigų už tų varžybų pardavinėjimą.

Pabandykime pažvelgti ar tokios varžybos išvis egzistuoja. Girdėjome nemažai spaudoje atgarsių apie Italijos aukščiausių lygų fix‘inimą, taip pat daugelio Europos smulkesnių lygų sutartas varžybas, teniso pasaulio skandalus ir pan. Dalis tiesos yra, bet didžioji ir tikroji tiesa dažniausiai niekada neišlenda į žiniasklaidą. Pavyzdžiui vieno žaidėjo varžybose (pvz.: tenise) sufix‘inti labai nesudėtinga, nes realiai gali žinoti tik pats žaidėjas, kurio giminės bei jis pats stato prieš ar už save, tačiau komandinio sporto šakose (pvz.: futbole, krepšinyje) tą padaryti ypač sudėtinga. Kodėl? Nes dažniausiai apie varžybų baigtį žino tik aukščiausi komandos vadovai, bei keli žaidėjai, o kiti žaidėjai tiesiog ima ir žaidžia kaip jie gali bei dažnai pakenkia „reikiamam rezultatui“.

Kaip man pasakojo vienas pažystamas, kad jis ėmė 5 sutartas varžybas ir atliko statymus pagal toje Lietuvos komandos lošiančio žaidėjo žodžius, tačiau net 2 varžybos iš jų pralaimėjo, nei turėtas būti rezultatas… Va Jum ir fixai..

Net ir mokėdami tūkstančius užsienio valiutos už vienas varžybas ir vėliau dar perpardauodami keliolikai lietuvių, kažin ar turėsite tikrai 100% sutartas varžybas, kadangi kaip žinia – kamuolys apvalus.

Vienintelis 99,99% lošėjų įmanomas „sutartų varžybų“ variantas yra žinoti daugiau nei didžioji publika – kokios traumos, ar visi žaidėjai gauna algas, ar kažkas tausojasi save kitom varžybom ar išvykimui, ar komandoms nereikalinga žūtbūtinė pergalė norint kažkur patekti. Ir pagal tai orientuotis, kad varžybos yra link tos krypties link kurios galvojama :)

Dienos akcijos | Dovanos | Nuolaidos
Eiti prie įrankių juostos